Za vinařstvím Reisten miliardáře Patrika Tkáče

Bylo to nevýrazné vinařství na konci Zahradní ulice v Pavlově, o kterém se zase tolik nemluvilo. V prosinci 2018 ale přišla změna. Patrik Tkáč, jehož skupina J&T už v té době vlastnila vinařství Kolby, zatoužil po vinicích přímo na pálavských svazích. A Templářské sklepy Čejkovice měly vinařství Reisten s třiceti hektary vinic na prodej.  

Od té doby se toho dost změnilo. Po původní cenovce 120 milionů Tkáč skrze firmu J&T Wine Holding SE do vinařství investoval dalších zhruba patnáct milionů a dohled nad vinařstvím svěřil Vlastimilu Nešetřilovi, znojemskému rodákovi, který v pražské centrále J&T udělal kariéru jako provozní ředitel J&T Banky a později založil J&T Leasingovou společnost.

Pod jeho vedením vzniklo designové vinařství, kde víno není jen produkt, ale celý zážitek. Na místě starého skladu vznikl vinný bar a přibyla prostorná terasa s výhledy do okolí, jemuž dominují Dívčí hrady, kopec Děvín nebo novomlýnské nádrže. 

Každý milovník kvalitních fermentovaných hroznů velmi dobře ví, že k vínu patří i něco málo k snědku. To je jasné i Vlastimilu Nešetřilovi, který chce vinařství rozšířit o restauraci. Ta bude ve velké míře stavět na rybách z nedalekých přehrad. 

Než se ale pustí do její stavby, můžete si místní kulinářské umění užít ve formě stylových foodtrucků. Ty budou letos během sezony zaparkované přímo u vinařství.

No items found.

KAM DÁL

Sklenka vína a zodpovědnost za volantem samozřejmě nejdou ruku v ruce. Proto si zajistěte ubytování ve stylovém penzionu Café Fara, kde vás navíc z lehké ranní kocoviny vyléčí výborná káva v doprovodu vytříbené kuchyně a skvělých zákusků. Samozřejmostí je také výlet na Dívčí hrady. A že máte chuť na trochu historie? Nedaleký Archeopark Pavlov je asi nejlepší novodobé muzem v Česku.

JAK SE TAM DOSTAT

Vinařství Reisten
Česká 219
692 01 Palov

Ukázat na mapě
Tip partnera speciálu

ZÁŽITEK Z CESTY

Při cestě mezi vinohrady jsme pořádně otestovali podvozek využívající elektronicky řízené vzduchové odpružení a systémy aktivních stabilizátorů Dynamic Response Pro nebo Integrated Chassis Control. Ten řídí a koordinuje sadu technologií, které z nového Range Roveru dělají ten historicky nejpohodlnější i nejagilnější. Co nás bavilo nejvíc? Díky datům eHorzion se vůz může v předstihu připravit na průjezd zatáčkou. A komfort z jízdy jsme neocenili pouze my, ale také lahve s vínem, které jsme si ve vinařství Reisten koupili.

Chci zažít
Úspěšné Česko jsme pro vás zmapovali v nejnovějším Range Roveru páté generace #landroverapproved 

V novém Range Roveru můžete vyjet kamkoliv. Na pastvinu i večer do opery

Tohle je asi jediné auto na světě, ve kterém přes den můžete nahánět krávy po pastvinách, pak si s wapkou užít čtvrt hodiny radosti při smývání bahna a večer v něm ve fraku a lakovkách vyrazit na koncert do opery.

Celý článek