Za miliardářem Dědkem na Vejminek

Kdo zná Jizerské hory, zná Prezidentskou. Tedy Prezidentskou chatu, která tu stojí na hřebeni, jen pár kroků od běžkařské Jizerské magistrály. Nejvytíženější je během lyžařské sezony, ale ani letní návštěvy nebudete litovat. 

Prezidentská chata miliardáře a filantropa Dalibora Dědka nově láká na ubytování v tzv. Vejminku, luxusnější alternativě tradičních pokojů. Moderní přístavba vyrostla hned vedle samotné chaty, na místě bývalých stájí. Nabízí sedm dvoulůžkových pokojů s vlastní koupelnou, televizí a výhledem do okolních lesů. Prostě luxus v srdci přírody. 

Své nepopiratelné kouzlo má ale i původní stavba z roku 1928. Když je řeč o tradici a historii, s  chatou jsou neodmyslitelně spjati její provozovatelé, manželé Šmausovi, kteří se o její chod starají od roku 1991. Po prodeji Prezidentské soukromému majiteli se museli na určitou dobu odstěhovat a propustit veškerý personál. 

Díky podnikateli a filantropovi Daliboru Dědkovi (momentálně na 59. příčce žebříčku nejbohatších lidí Česka), který chatu od nového majitele odkoupil a později i kompletně zrekonstruoval, se mohli původní provozovatelé vrátit a pokračovat v péči o zdejšího genia loci. Sám majoritní vlastník skupiny Jablotron v okolí rád sportuje.

No items found.

KAM DÁL

Zůstat v srdci Jizerských hor celý den na pokoji? To vám svědomí nedovolí. Vyrazit můžete na podzimní procházku podél vodních nádrží Bedřichov nebo Josefův důl, vystoupat k rozhledně Slovanka či navštívit bývalou sklářskou osadu Kristiánov.

JAK SE TAM DOSTAT

Prezidentská Chata
Janov nad Nisou 524
468 11 Bedřichov

Ukázat na mapě
Tip partnera speciálu

ZÁŽITEK Z CESTY

Při jízdě z kopců jsme s nejnovější generací Range Roveru opravdu nervózní nebyli. On totiž zvládne vyjet a sjet kopec s úhlem 45 stupňů, což je krpál, který si ani nechtějte představit. Ono už u nějakých třiceti stupňů člověk začíná mít pocit, že vybrat tuhle trasu nebyl nejlepší nápad. Vyzkoušeno za vás.

Chci zažít
Úspěšné Česko jsme pro vás zmapovali v nejnovějším Range Roveru páté generace #landroverapproved 

V novém Range Roveru můžete vyjet kamkoliv. Na pastvinu i večer do opery

Tohle je asi jediné auto na světě, ve kterém přes den můžete nahánět krávy po pastvinách, pak si s wapkou užít čtvrt hodiny radosti při smývání bahna a večer v něm ve fraku a lakovkách vyrazit na koncert do opery.

Celý článek