Za unikátním sídlem sklářské společnosti Lasvit

Vydejte se na výlet do sídla české designové a sklářské společnosti Lasvit, které nechal podnikatel Leon Jakimič postavit v Novém Boru kousek od německých hranic. A že je na co se dívat. Jakimič nechal zrekonstruovat dvě roubenky z 18. století, z nichž se v jedné příznačně nacházela sklářská škola, a mezi nimi postavil nevídaný skleněný dům. Spojil tak inovace s tradicemi, přesně jak to má celá firma ve své DNA. 

Stavba je kompletně obložena skleněnými taškami, které nápadně připomínají ty klasické břidlicové. Lasvit je vyvinul speciálně pro své sídlo, a na žádné jiné budově na světě je proto nenajdete. O podobnou nenapodobitelnost se ostatně novoborská firma snaží i ve své tvorbě.

V hlavní zasedačce unikátního firemního sídla se nachází také nevšední betonová klenba, kterou údajně dokáže udělat „jeden, maximálně dva dodavatelé v Česku“. Na poličkách jsou vystaveny exponáty od slavných umělců – ostatně i Lasvit se díky B2C kolekcím stále více dostává na poličky a do domovů znalých zákazníků.

„Před šesti lety to bylo okrajové, pár svítidel a konec. Dnes jich máme spoustu, a to společně s nápojovými sadami či vázami. Už to představuje skutečně zajímavé objemy, přibližně deset procent obratu,“ vypočítává Jakimič, který se nikdy netajil ambicemi vstoupit do retailu – po showroomech v Praze a New Yorku chce do Londýna, Paříže, Hongkongu či Tokia.

No items found.

KAM DÁL

Sídlo firmy Lasvit leží v samotném srdci sklářského regionu. Rozhodně tedy nemusíte zůstat jen u jednoho slavného domu. Za návštěvu rozhodně stojí bratrské duo nadšených sklářů a cyklistů v jednom a jejich novoborský HG Atelier, který je pověstný svou precizní řemeslnou prací, konstrukční dokonalostí a inovátorstvím.

JAK SE TAM DOSTAT

Lasvit s.r.o.
Palackého nám. 170
473 01 Nový Bor

Ukázat na mapě
Tip partnera speciálu

ZÁŽITEK Z CESTY

Při večerní cestě z Nového Boru zpátky do Prahy jsme měli šanci vyzkoušet přední LED světla, která sestávají z 1,2 milionu samostatných zrcadel. Jestli jste někdy měli problém, kde použít dálkové světlo, a kde ne, pak máte navždycky vyřešeno. Nový Range Rover si totiž na cestu umí přisvítit sám.

Chci zažít
Úspěšné Česko jsme pro vás zmapovali v nejnovějším Range Roveru páté generace #landroverapproved 

V novém Range Roveru můžete vyjet kamkoliv. Na pastvinu i večer do opery

Tohle je asi jediné auto na světě, ve kterém přes den můžete nahánět krávy po pastvinách, pak si s wapkou užít čtvrt hodiny radosti při smývání bahna a večer v něm ve fraku a lakovkách vyrazit na koncert do opery.

Celý článek