Za luxusem ve skořápce ruiny do stylové Sýpky Arnoštov

Bylo nebylo. Mezi ovocnými sady a rybízovými plantážemi stál starý dům. Kdysi v něm odírali školní lavice žáci malotřídky, později se tu skladovalo obilí. Dům nedaleko malebného Jevíčka na Svitavsku zažil opravdu hodně sklizní, než jej objevil brněnský podnikatel Robert Matuška. Ten tehdy čerstvě prodal svoji firmu na výrobu a servis marketingových předmětů Moravia Propag, kterou založil na sklonku devadesátých let a která po dvou dekádách vyrostla tak, že obsluhuje sedmdesát trhů s tržbami kolem 470 milionů korun ročně. 

Stavba ze 17. století ho okouzlila svým geniem loci, navíc byla v zuboženém stavu, a proto dostupná za příznivou cenu. Matuška už s historickými nemovitostmi zkušenosti měl, vlastní třeba palác z 12. století na brněnském Zelném trhu, ve kterém se usídlil populární hotel Anybody.

Sýpku, která dnes nabízí luxusní ubytování pro osm lidí, původně plánoval zrekonstruovat na rodinné venkovské sídlo. A jelikož chtěl něco výjimečného, obrátil se na znojemské architektonické studio ORA. To je podepsané třeba pod rekonstrukcí renesančního domu na butikový hotel Štajnhaus v srdci Mikulova, ale také pod skvělým butikovým hotelem Kocanda Kravsko. 

Architekti projekt pojali jako manifest, jak je možné zacházet se starými domy. A že se jim to povedlo výjimečně. Celou rekonstrukci, která probíhala čtyři roky, vystavěli na kontrastu současného interiéru a syrové skořápky vzpínající se času. 

Když do sýpky vejdete, uchvátí vás velkorysý obytný prostor, převýšený přes dvě patra, s kachlovými kamny a kuchyňským ostrůvkem z různobarevně mořené dýhy. A venku? Odevzdejte se tichu v zahradě, kterou manželka investora – profesí zahradní architektka – pojala tak, aby co nejvíc splynula s okolní krajinou.

No items found.

KAM DÁL

Ať už na procházku, nebo rovnou na šipku do vody – v parném létě vás osvěží výlet na nedaleký lom Březina. Hned vedle něj je navíc přírodní koupaliště, můžete si tedy během chvíle užít vodu hned dvakrát. Pokud zatoužíte po troše kultury, zajeďte si do třináct kilometrů vzdálené Moravské Třebové, kde do konce září budete moci na zámku zhlédnout exkluzivní výstavu Půl tisíciletí gobelínů, za kterou stojí Daniela Hradilová, majitelka butikových hotelů Mezi plůtky a Mezi lukami. A co dál? V jen kilometr vzdáleném jezdeckém klubu si osedlejte koně. A nebo rovnou skočte do kočáru.

JAK SE TAM DOSTAT

Sýpka Arnoštov
Zadní Arnoštov
569 43 Jevíčko

Ukázat na mapě
Tip partnera speciálu

ZÁŽITEK Z CESTY

Když už jsme u koní, nejde nezmínit ty pod kapotou tohoto osedlaného fešáka. V našem případě se jednalo o benzinový osmiválec 4,4 litru. Jeho 530 koní dokáže 2,5 tuny rozhýbat z nuly na sto za 4,6 sekundy.

Chci zažít
Úspěšné Česko jsme pro vás zmapovali v nejnovějším Range Roveru páté generace #landroverapproved 

V novém Range Roveru můžete vyjet kamkoliv. Na pastvinu i večer do opery

Tohle je asi jediné auto na světě, ve kterém přes den můžete nahánět krávy po pastvinách, pak si s wapkou užít čtvrt hodiny radosti při smývání bahna a večer v něm ve fraku a lakovkách vyrazit na koncert do opery.

Celý článek