Za královskou vanou do Mariánských lázní

Lázně? Lázně! A v nejlepším případě ty Mariánské. Aby bylo dostatečně jasné, že jste v lázních, vydejte se rovnou do hotelu Nové Lázně. V tomhle podniku v samotném centru kouzelných Mariánek totiž najdete nejluxusnější vanu v Česku.

Samotné Nové Lázně nejsou jen tak obyčejný hotýlek, protože tady vědí, že víc je víc, a tak zde najdete komplex rovnou pěti hotelů, kasina a neuvěřitelných podzemních bazénů. Vrcholem blaha a luxusu je pak už zmíněná vana. Je hluboká, měděná, obklopená krásou od země až po podlahu a plněná příjemně teplým a léčivým Ambrožovým pramenem.

Ale hlavně! Je to vana královská. Vyrobili ji tady včetně celé luxusní místnosti pro anglického krále Eduarda VII., syna slavné královny Viktorie a mimochodem muže, který je známý tím, že si uměl dokonale užívat života. A to i tady v Mariánkách, kam rád jezdil a kde trávil čas v oné měděné vaně, do které se můžete dnes ponořit i vy. A pak si už jen užívat okolní krásy, která je dotažena do posledního detailu. Propracované dlaždičky s letopočtem 1896 prozrazují, že tohle místo má silnou historii, malba na stropě i stěně, porcelán a nádherné osvětlení tady jsou, aby si člověk na vlastní kůži vychutnal, jaké to je, být (alespoň chvíli) králem.

No items found.

KAM DÁL

Užijte si lázeňskou atmosféru tohohle poklidného městečka. Procházet se po kolonádě a v parcích, ochutnávat místní prameny a nikam nespěchat, to je zážitek, který dobije baterky. A kdyby to nestačilo, zajděte do kavárny 18g. Sice není tak okázalá jako mnoho jiných ve městě, zato tady v decentním prostředí dostanete naprosto špičkovou kávu. Jestli je tu na vás pořád moc živo, vyrazte do okolní přírody, třeba na Kladskou. Když přijde hlad, běžte do domu číslo 6. Tady vám připraví nejlepší foie gras, jaké kdy zkusíte.

JAK SE TAM DOSTAT

Hotel Nové Lázně
Reitenbergerova 53/2
353 01 Mariánské Lázně

Ukázat na mapě
Tip partnera speciálu

ZÁŽITEK Z CESTY

Královské pocity v nás narůstaly už během jízdy do Mariánek. Nejnovější Range Rover je totiž dost pohodlný „kočár“. Jízdu jsme si užili mimo jiné díky reproduktorům, které potlačují venkovní ruchy. Zrovna tyhle jsou v opěrkách hlav, ale celkem má Range Rover reproduktorů na různých místech více či méně poschovávaných 36, takže si smetánka, která se právě veze, může rovnou užít i královský koncertní sál.

Chci zažít
Úspěšné Česko jsme pro vás zmapovali v nejnovějším Range Roveru páté generace #landroverapproved 

V novém Range Roveru můžete vyjet kamkoliv. Na pastvinu i večer do opery

Tohle je asi jediné auto na světě, ve kterém přes den můžete nahánět krávy po pastvinách, pak si s wapkou užít čtvrt hodiny radosti při smývání bahna a večer v něm ve fraku a lakovkách vyrazit na koncert do opery.

Celý článek