Za gastrozážitkem na sever

Ano, je to tak. Posíláme vás na sever Čech, do děčínského brownfieldu. Ale klid: to, co v bývalém areálu Desty najdete, je zjevení, které by se neztratilo ani v centru Prahy nebo jiného velkoměsta. Jmenuje se Arrigo a je to ten typ restaurace, za kterou se vyplatí vyrazit na výlet a která bez přehánění mění gastrotvář severu.

Za Arrigem stojí podnikatel Hynek Sagan, majitel skupiny Armex, který do přestavby celého areálu LiveCentra (kam krom restaurace s vlastní řemeslnou pekárnou, kavárnou i cukrárnou spadá také čtyřicet hotelových bytů a velká posilovna) investoval 300 milionů korun. „Kamarádi si ze mě dělají srandu, že jsem si udělal vlastní hospodu, abych mohl brát obchodní partnery na oběd. Ale 300 milionů je fakt moc na to, abych se měl kde najíst. To bych mohl lítat každé poledne do New Yorku,“ smál se Sagan v rozhovoru pro Forbes.

V decentně a stylově zařízené restauraci nic nepodcenil, jejím ambasadorem je Miroslav Kalina, který patří k české šéfkuchařské elitě, a šéfkuchař Marek Šterner má zkušenosti například z pražského Imperialu. Společně dokazují, že i v okresním městě v pohraničí se dá odvázat a že jde dělat vysokou gastronomii i bez guláše. Místo toho tady sázejí na lokální dodavatele surovin, ale neomezují se jen na ně – v nabídce jsou i takové speciality jako chobotnice nebo lanýže. 

Arrigo si vysluhuje mimořádně dobré ohlasy především špičkovým servisem. Možná se budete ptát, jestli už náhodou nejste o pár kilometrů dál v Německu. V děčínském Arrigu dokazují, že i u nás lze být světový.

No items found.

KAM DÁL

Děčín je krásný a každý si tu najde svoje. Je libo procházku zámeckou zahradou, nebo radši adrenalin při lezení na ferratě? Až město prozkoumáte, vydejte se o kousek dál – mezi Děčínem a Hřenskem je na nízkém vrchu maličká, jen šest metrů vysoká, rozhledna z betonu, která trošku připomíná UFO. Rozhledna Růženka, kterou navrhli liberečtí architekti Mjölk, si ale člověka získá i okouzlujícími výhledy.

JAK SE TAM DOSTAT

Arrigo
Duchcovská 827/6
405 02 Děčín

Ukázat na mapě
Tip partnera speciálu

ZÁŽITEK Z CESTY

Do restaurace Arrigo jsme se vydali i s přáteli. A nemuseli jsme šetřit pozvánkami. Nový Range Rover může mít až sedm sedadel – a ten náš je (pochopitelně) měl. Perfektní je, že i tak Range Roveru stále zůstane prostorný kufr, do kterého se vejdou buď zavazadla, nebo čtyřnozí společníci. Takže opravdu může cestovat celá parta.

Chci zažít
Úspěšné Česko jsme pro vás zmapovali v nejnovějším Range Roveru páté generace #landroverapproved 

V novém Range Roveru můžete vyjet kamkoliv. Na pastvinu i večer do opery

Tohle je asi jediné auto na světě, ve kterém přes den můžete nahánět krávy po pastvinách, pak si s wapkou užít čtvrt hodiny radosti při smývání bahna a večer v něm ve fraku a lakovkách vyrazit na koncert do opery.

Celý článek